Decembrie 2023

TBD decembrie: Gala Excelenței Academiei de Studii Economice din București – Premiul pentru Antreprenoriat

TBD decembrie: Participare la faza națională a Competiției de planuri de afaceri din cadrul Olimpiadei naționale a economiștilor în formare (ONEF2023)

Noiembrie 2023

TBD noiembrie: Deplasare externă de scurtă durată în scop de networking în antreprenoriat cu studenții selectați din ROLEMODEL și GOBIZ

TBD noiembrie: Eveniment Meet & Greet!

9-12 noiembrie: GoBiz 2023 – Bootcamp-ul de antreprenoriat. Predeal

2-3 noiembrie: Concursul de idei de afaceri GoBiz 2023

Octombrie 2023

5 octombrie: Get together event and follow up for GoBiz 2022

5 octombrie: Get to know SAS

1-3 octombrie: Workshop în vederea coagulării eforturilor de promovare a antreprenoriatului la nivel de universitate pentru dezvoltarea unui ecosistem antreprenorial coerent

5 mai: Participare la concursul de antreprenoriat pentru liceele din București, Young Business Minds!

Martie 2023

18 martie: Participare la Hackathonul Innovation Labs 2023

Decembrie 2022

10 decembrie: Gala Excelenței Academiei de Studii Economice din București – Premiul pentru Antreprenoriat

8 – 11 decembrie: Participare la faza națională a Competiției de planuri de afaceri din cadrul Olimpiadei naționale a economiștilor în formare (ONEF2022)

Noiembrie 2022

17 noiembrie: Gala Innovation Labs

15 noiembrie: Internship Fight: Corporate vs Startups! by InnovX

13 – 16 noiembrie: Deplasare externă în scop de networking în antreprenoriat (cu studenții selectați ROLEmodel și GoBiz) și schimb de experiență. Amsterdam University of Applied Sciences

10 noiembrie: Eveniment Meet & Greet! cu Cosmin-Alin Boțoroga, Gabriel Pintea-Dode și Tudor Alexandru Panait

3-6 noiembrie: GoBiz – Bootcamp-ul de antreprenoriat. Predeal

Octombrie 2022

28 octombrie: Concursul de idei de afaceri GoBiz 2022. Ziua 2

27 octombrie: Concursul de idei de afaceri GoBiz 2022.  Ziua 1

24 octombrie: Eveniment Opportunities for young entrepreneurs – Innovation Labs

13 octombrie: Meet & Greet  #citypack

4 octombrie: Intalnire follow-up participanti GoBiz 2021

Septembrie 2022

26 septembrie: Intalnire reprezentanti asociatii studentesti; Prezentare activitati SAS ASE si Procedura sustinere proiecte asociatii studentesti

Iunie 2022

27 iunie: Sesiune mentorat ROLEmodel

Mai 2022

9 mai: Sesiune mentorat ROLEmodel

30 mai: Sesiune mentorat ROLEmodel

Aprilie 2022

4 aprilie: Sesiune mentorat ROLEmodel

Martie 2022

7 martie: Sesiune mentorat ROLEmodel

Februarie 2022

7 februarie: Sesiune mentorat ROLEmodel

Ianuarie 2022

10 ianuarie: Sesiune mentorat ROLEmodel

Decembrie 2021

6 decembrie: Sesiune mentorat ROLEmodel

Noiembrie 2021

9 noiembrie: How to become an entrepreneur in your 20s – Eduard Burghelia

8 noiembrie: Sesiune mentorat ROLEmodel

2 noiembrie: O discuție onestă despre antreprenoriat – eveniment organizat in parteneriat cu Vreau să fiu Antreprenor&Insights

Octombrie 2021

21 octombrie: Lessons learned from a serial entrepreneur – Mihai Drăghici

11 octombrie: Sesiune mentorat ROLEmodel

5 octombrie: Sesiune follow-up participanți GoBiz 2020

Septembrie 2021

14 septembrie: Întâlnire SAS ASE și reprezentanți asociații studențești (consultări procedură sprijinire proiecte antreprenoriat)

Iulie 2021

7 iulie: Sesiune mentorat ROLEmodel (sala Virgil Madgearu, ASE)

The ups and downs of entrepreneurship – Gina Boiculese – Little banditt

În acest atelier, începem prin a analiza de ce am vrea să creăm o companie sau de ce nu; vom vorbi despre pasiune și de ce este importantă și despre cum să vă definiți pasiunea. Vom vedea apoi cum a fi Antreprenor nu este doar cea mai bună profesie din lume, ci este de fapt un stil de viață.
Vom vorbi despre valoarea timpului, despre crearea de valoare și despre cum să dezvoltăm mentalitatea pentru a rezolva problemele; pentru a ajuta oamenii; și să facă distincția între mentalitatea angajaților și mentalitatea antreprenorului.
Vom încheia cu un studiu de caz despre modul inteligent de a lansa o companie, reducând riscul și maximizând succesul. De asemenea, vom vorbi despre ce este cu adevărat eșecul și despre cum îl putem folosi în avantajul nostru.

Cum arată comunicarea ta? Știi cu adevărat cum te percep ceilalți când te prezentați pe tine, dar și ideile tale? Ești încrezător că poți să-ți spui ideea și să-ți promovezi ideile? Ești văzut ca încrezător sau arogant? Energic sau letargic? Liniștit sau speriat de moarte

Tehnologia și modurile în care derulăm afaceri se schimbă în fiecare zi. Singurul lucru care nu se va schimba niciodată este că facem afaceri cu oameni și, dacă credeți că stilul vostru de comunicare nu contează, gândiți-vă din nou, contează mai mult decât oricând! Ca viitori antreprenori care doresc să-ți scoată ideile pe piață și să se conecteze cu oamenii, de ce să nu investești în cel mai important activ al tău – tu!

Vino și vezi cum stai tu la acest capitol!