15-18 noiembrie 2021

Etapa 1 – prezentarea ideilor de afaceri

Prima etapă a concursului a avut loc în perioada 15-18 noiembrie 2021, bucurându-se de un real succes în ceea ce privește înscrierile: 58 echipe formate de 81 de studenți din cadrul tuturor facultăților din universitate, de la anul I licență, până la anul I doctorat.

Juriul care a ascultat, evaluat și oferit feedback pentru ideile de afaceri a fost format din 8 specialiști și personalități recunoscute cu o bogată experienţă în antreprenoriat:

27 – 30 noiembrie 2021

Etapa 2 – Bootcamp-ul de antreprenoriat

Bootcamp-ul a fost organizat în variantă online, prin intermediul aplicației Zoom, și a avut ca scop sprijinirea studenților în dezvoltarea ideii de afaceri, facilitarea procesului de învățare prin interacțiunea directă pe tot parcursul programului educațional cu mentori/antreprenori și cadre didactice din ASE.

9 – 12 decembrie 2021

Olimpiada Națională a Economiștilor în Formare, ediția 2021

În perioada 9-12 decembrie 2021, a avut loc faza națională a Competiției de planuri de afaceri din cadrul Olimpiadei naționale a economiștilor în formare (ONEF2021). Faza națională a ONEF a fost organizată în acest an de Asociația Facultăților de Economie din România, prin intermediul Facultății de Business și Turism, din cadrul ASE București, în calitate de facultate gazdă, cu sprijinul Societății Antreprenoriale Studențești ASE București. În competiția de planuri de afaceri au fost înscrise 47 de planuri de afaceri de la 24 facultăți de economie din România şi au fost susținute 43 de lucrări.